Hala produkcyjna w Dreifuss Brothers AG


Produkcja akcesoriów żywicznych w Wohlen w latach 60-tych


Napełnianie żywicy w Tiengen w latach 70-tych

 

Z historii Cellpack AG

 

Cellpack AG był założony w Szwajcarii w 1935 roku jako następca spółki Dreifuss Brothers AG, zakładu produkcji wyrobów trzcinowych, używających celofanu i innych materiałów syntetycznych produkowanych w Szwajcarii, stanowiących alternatywę naturalnych traw i trzciny. Właściciele Dreifuss Brothers AG szybko zwrócili uwagę na potencjał materiałów syntetycznych mogących mieć zastosowanie w opakowaniach, zakładając Cellpack, którego nazwa wzięła się ze skrótu dwóch słów: Cellophane Packaging. W tamtych czasach powstało i zostało udoskonalonych wiele wyrobów przemysłowych wysokiej jakości. W końcu powstał dział wyrobów elektrycznych stanowiący początki obecnego Cellpack Electrical Products, aktywnie działającego w dziedzinach rozwoju, produkcji i dystrybucji nowoczesnych akcesoriów kablowych.

 

W 1967 roku wspomniany dział elektryczny utworzył spółkę Cellpack GmbH zlokalizowaną w Niemczech w bliskim sąsiedztwie Szwajcarii. Jej celem była produkcja akcesoriów kablowych i wyrobów z modyfikowanych włókien sztucznych. Nowa spółka z siedzibą w Waldshut-Tiengen dowiodła, że cel jakim było zwiększenie własnej konkurencyjności na rynku UE został osiągnięty. W 1987 roku zbudowano w Tiengener Schlüchtwiesen nową fabrykę (część produkcyjną), gdzie po 4 latach dobudowano część administracyjno-biurową. Wkrótce też powierzchnia produkcyjna musiał zastać rozszerzona.

 

Cellpack Electrical Products zatrudnia ok. 250 pracowników. Poza kwaterą główną w Szwajcarii i zakładem produkcyjnym w Waldshut-Tiengen, Cellpack posiada zakład w Radebergu, w pobliżu polskiej granicy. Oddziały branżowe w Europie i Azji zajmują się dystrybucją wyrobów i obsługą klientów. Cellpack Electrical Products od 2003 roku pozostaje członkiem Grupy Behr Bircher Cellpack. Prorozwojowe podejście głównych udziałowców Grupy, poparte minimalną centralizacją procesów decyzyjnych wewnątrz BBC pozwala Cellpack Electrical Products utrzymać na rynku wysoką elastyczność i stale umacniać swą pozycję.

 
© 2018 BBC Group 07.11.2016